پايين روسیه طراحی ماشین پروژه پوتین

پايين: روسیه طراحی ماشین پروژه پوتین لیموزین استفاده لیموزین رئیس جمهور

گت بلاگز اخبار اجتماعی فیلترینگ دائمی خبر رسان تلگرام نه شدنی است و نه در دستور کار واقع شده است است

رضا اکبری نوری با اشاره به فیلترینگ خبر رسان تلگرام می‌گوید: حقوق شهروندی مسئله بسیار مهمی است و حساسیت زیادی هم روی آن وجود دارد. دولت همواره اعلام کرده است که

فیلترینگ دائمی خبر رسان تلگرام نه شدنی است و نه در دستور کار واقع شده است است

دستیار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: فیلترینگ دائمی خبر رسان تلگرام نه شدنی است و نه در دستور کار قرار دارد

عبارات مهم : تلگرام

رضا اکبری نوری با اشاره به فیلترینگ خبر رسان تلگرام می گوید: حقوق شهروندی مسئله بسیار مهمی است و حساسیت زیادی هم روی آن وجود دارد. دولت همواره اعلام کرده است که نباید حقوق اساسی مردم لطمه ببیند ولی باید به این عنوان توجه کرد که برقراری امنیت و حفظ انسجام اجتماعی هم یکی از همین حقوق اساسی است و باید به آن توجه کرد.

تلاش جهت فیلترینگ خبر رسان تلگرام اتفاق تازه ای نیست، می توان گفت که از هنگامی که این شبکه اجتماعی بین مردم فراگیر و با استقبال زیادی رو به رو شد تلاش بعضی نهادهای جهت محدودیت دسترسی به آن هم شروع شد ولی دولت روحانی در تمام این سال ها اعلام کرده است که فیلترینگ اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و محدودیت دسترسی به اینترنت خط قرمز دولت هست.

فیلترینگ دائمی خبر رسان تلگرام نه شدنی است و نه در دستور کار واقع شده است است

حتی دوازده روز پیش روحانی وعده داد که دست وزیر ارتباطات روی دکمه فیلترینگ نخواهد رفت ولی روز گذشته و در پی ادامه ناآرامی ها و اعتراضات خیابانی در شهرهای متفاوت کشور، این اتفاق افتاد و دو اپلیکیشن خبر رسان تلگرام و اینستاگرام فیلتر شدند. وزیر ارتباطات این اقدام را موقتی اعلام کرد ولی حرف و حدیث هایی هم راجع به دائمی بودن فیلترینگ این شبکه ها وجود دارد.

دستیار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور حقوق شهروندی این حرف ها را شایعه می داند و در گفت و گو با اعتمادآنلاین می گوید: «نباید به صحبت های بدون منبع و گمانه زنی های این چنینی توجه کرد. ما اعلام می کنیم که سیاست فیلترینگ دائمی اصلاً وجود ندارد و کسی قائل به انجام چنین کاری نیست.»

رضا اکبری نوری با اشاره به فیلترینگ خبر رسان تلگرام می‌گوید: حقوق شهروندی مسئله بسیار مهمی است و حساسیت زیادی هم روی آن وجود دارد. دولت همواره اعلام کرده است که

رضا اکبری نوری ادامه می دهد: «حقوق شهروندی مسئله بسیار مهمی است و حساسیت زیادی هم روی آن وجود دارد. دولت همواره اعلام کرده است که نباید حقوق اساسی مردم لطمه ببیند ولی باید به این عنوان توجه کرد که برقراری امنیت و حفظ انسجام اجتماعی هم یکی از همین حقوق اساسی است و باید به آن توجه کرد.»

او می گوید: «ما باید ببینیم که این اقدام در تصویر العمل به چه مسائلی انجام شده است است و ما در قبال چه اتفاقاتی دست به چنین کاری زده ایم. تا کنون و در شرایط عادی کشور با وجود اینکه انتقادهای زیادی به اوضاع خبر رسان تلگرام وجود داشت ولی ما اعلام کردیم که به علت بعضی مخالفت ها و پرسشها نمی توانیم مردم را از حق استفاده از اینترنت محروم کنیم ولی در حال حاضر شرایط کشور باید مدیریت شود.»

او در نهایت این وعده را به مردم می دهد که به محض برطرف پرسشها پیش آمده، دسترسی به خبر رسان تلگرام و اینستاگرام مجدداً برقرار شود و می گوید: «به جرات می توان گفت که این مسئله ای نیست که بتواند دائمی باشد. در ساختار فعلی نهادهای اداره کننده و تصمیم گیر کشور، چه در مورد خبر رسان تلگرام که نمونه های مشابه آن زیاد وجود دارد چه در مورد سایر امکانات فضای مجازی، نه کسی می تواند دست به فیلترینگ دائمی بزند و نه قصد آن وجود دارد.»

فیلترینگ دائمی خبر رسان تلگرام نه شدنی است و نه در دستور کار واقع شده است است

اعتمادآنلاین

واژه های کلیدی: تلگرام | تلگرام ک | فیلترینگ | اینستاگرام | شبکه اجتماعی | وزیر ارتباطات | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs